Head & Shoulders 3'e 3 Özgüven Turnuvası

Head & Shoulders

 

 

BRIEF


Türk Basketbolunun ve A Milli Erkek Basketbol takımının “Özgüven Sponsoru’’ olarak basketbola katkı sağlamak, gençleri bu spora çekmek ve onların özgüvenlerini arttırmayı hedefleyen Head & Shoulders; penetrasyon fırsatı olan şehirlere ulaşabileceği bir roadshow düzenlemek istiyordu.
 

STRATEJİ

 


Hedef kitlemize tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de trend haline gelen
3’e 3 sokak basketbolu ile ulaşmaya karar verdik. Türkiye çapında ilgi görmesi
hedeflenen  “Head & Shoulders 3’e 3 Özgüven Turnuvası’’ ile geniş kitlelere
erişmek ve markanın da fırsatının olduğu bölgelere ulaşmasını sağlamak için
bir roadshow rotası planladık.
 
‘’Head & Shoulders Özgüven Turu’’ adı verdiğimiz roadshow için özel tasarlanan
tırımızla farklı şehirleri gezerek; hem 3’e 3 basketbol trendini yakalamak hem de
lokal satış kanallarındaki rakamlarımızı arttırmayı amaçladık. Bu amaç
doğrultusunda roadshow/ turnuva alanlarımızı bu satış noktalarının otoparkları, önleri gibi yerlerde konumlandırdık. Kampanyanın duyuru ve kayıt aşamaları için yine bu local satış noktalarını, üniversiteleri ve dijital platformları kullanmayı hedefledik.
 

UYGULAMA

 


10 farklı şehirde ‘’Head & Shoulders 3’e 3 Özgüven Turnuvası’’nı ve tüm müsabakalar  sonucunda şampiyon olan takımın büyük ödülü kazandığı Büyük İstanbul Finali Etkinliğini düzenledik. Roadshow alanında saç bakım noktası ile tüketicilere kuaför hizmeti sağladık. Yine alandaki oyunlar ve ufak yarışmalarla, eğlenceli aktiviteler yaratarak hediyeler dağıttık. Roadshow alanlarının kurulduğu anlaşmalı lokal marketler içerisinde de satışı destekleyici ve turnuvayı tanıtıcı görsel uygulamalar ve stantlar yerleştirdik. Ayrıca satın aldığı Head & Shoulders ürününün fişleri ile alanı ziyaret eden tüketicilere, imzalı
milli takım ürünleri hediye ederek roadshow’umuzu entegre bir kampanyaya
dönüştürdük.