Dans Varsa, Yok Ötesi

Durex

 

 

 

 

BRIEF


 
Durex, yeni ürünü Yok Ötesi’ni hedef kitle ile marka imajından yola çıkarak eğlenceli, enerjik ve genç bir iletişim yoluyla buluşturabilecek bir uygulama yapmak istiyordu.
 

STRATEJİÜrünün yaratmak istediği algı ve hedef kitleyi göz önünde bulundurunca ülkemizde son zamanlarda ilgisi git gide önem kazanan; kamp & müzik festivallerinden birinde yer almanın en direkt ulaşım yolu olduğunu düşündük. Bu yüzden her yıl katılımı daha da artan ve 2017 yılında ilk defa kamp seçeneği ile gerçekleşen Babylon Soundgarden Festivalinde; katılımcı kitlenin yapmaktan en çok keyif aldığı aktivite ile konumlandık: Dans!
 

UYGULAMA


 
Festival’de kurulan Durex alanında Yok Ötesi ürününün ‘’Aşk Varsa, Yok Ötesi’’ söyleminden yola çıkarak ‘’Dans Varsa, Yok Ötesi’’ isimli bir oyun tasarlandı. İki katılımcı ile oynanan oyun katılımcılardan birinin partnerinin havuza düşerek ıslanmaması için; seçtiği şarkıda, kendisine verilen ritmin altına düşmeden, dans figürleri ile doğru noktalara temas ederek, baraj puanı geçecek bir performans göstermesi üzerine kurgulandı. Puanı tutturarak başarılı olan çiftler festivalde sahne alan Kadebostany ve The Drums ile tanışma şansı elde ederken, puanın tutturulamadığı oyunlarda ise partnerler özel bir mekanizma ile havuza düştü. Ayrıca alana gelen tüm katılımcılara ve festival alanındaki binlerce tüketiciye ürün dağıtıldı.